Aktualności

Jak podbiliśmy Niemcy... szynką królewską

29 marzec 2013

Jak podbiliśmy Niemcy... szynką królewską
Sukces dla Powiatu kieleckiego na XVIII Międzynarodowych Targach Rolnych w niemieckim Plauen. Jednym z reprezentantów Powiatu była nasza firma.

Zaprezentowana przez nas Szynka królewska z nogą zajęła drugie miejsce w kategorii mięsa i ryby. Jury doceniło nie tylko jej walory smakowe - niezwykłą kruchość i soczystość, ale i za tradycyjną technologię przygotowania.

Nie ma tu żadnych fosforanów, mięso jest wcześniej marnowane i poddawane procesowi wędzenia w tradycyjnych komorach opalanych drewnem bukowo-olchowym. Przez tydzień leżakuje - tłumaczyła Aneta Wojtyś, dyrektor do spraw handlowych firmy WiR.

Międzynarodowe Targi Rolne w Plauen to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Na powiatowym stoisku, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, można było kupić wyroby wędliniarskie firmy „WiR” z Łopuszna, miody Ryszarda Szymczuchy, majonez i musztardę Społem Kielce, soki „Smaki Ogrodu” Edyty Kot z Bielin, kwiaty bibułkowe Teresy Klimczak oraz rękodzieło Koła Gospodyń Wiejskich „Chełmowianki”.

Od lat powiat kielecki reprezentuje na nich Polskę. Za dwa lata powiat kielecki podczas jubileuszowych XX Targów Rolnych w Plauen będzie pełnił rolę gospodarza.