Aktualności

Jakość Roku 2015

27 lipiec 2015

Jakość Roku 2015
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zakłady Mięsne "WiR" otrzymały prestiżowe ogólnopolskie wyróżnienie "Jakość Roku 2015" za linię produktów "Specyjały Świętokrzyskie". Jest to kolejna nagroda potwierdzająca wysoką jakość naszych produktów.

"Specyjały Świętokrzyskie" to linia wyrobów premium oferująca tradycyjnie wyrabiane wędliny, z surowców pochodzących od lokalnych dostawców oraz z użyciem tylko naturalnych przypraw. Wyroby te cechują się wysoką mięsnością, brakiem dodanych fosforanów, a jedynym zastosowanym tu konserwantem jest sól peklująca. Każdy kto choć raz skosztował naszych produktów, wie jak smakują dawne prawdziwe wędliny.

"Jakość Roku" to największy w Polsce konkurs promujący jakość, organizowany od 2005 roku. Jest skierowany do wszystkich przedsiębiorstw i instytucji zainteresowanych potwierdzeniem jakości swoich produktów, usług oraz działań na rzecz ekologii i innowacyjności. Od samego początku stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku pod kątem jakości i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie. Ze zgłoszonych przedsiębiorstw i instytucji tylko te, które charakteryzują się najwyższą jakością, mogą zdobyć godło "Jakość Roku". Wyniki ogłaszane są dwa razy w roku, a rozstrzygnięcia dokonuje niezależna Kapituła. W ocenie pod uwagę bierze merytoryczne wskaźniki jakościowe, systemy ISO, wewnętrzne systemy kontroli jakości, certyfikaty i atesty, zaangażowanie pracowników w system kontroli jakości, rolę i miejsce polityki jakościowej w misji i celach rozwojowych przedsiębiorstwa, i in. Dodatkowo kandydat musi pozytywnie przejść audyt, wypełnić ankietę weryfikacyjną oraz dostarczyć zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US.