Aktualności

Targi AGROTRAVEL 2014

17 kwiecień 2014

Targi AGROTRAVEL 2014
W dniach 11-13 kwietnia na terenie Targów Kielce odbyły się VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014.
Na naszym stoisku prezentowaliśmy to co mamy najlepszego - "Specyjały Świętokrzyskie" - naszą grupę wędlin premium, która należy do Stowarzyszenia "Dziedzictwo Kulinarne - Świętokrzyskie". Zapachy wędzonek i kiełbas roznosiły się w powietrzu toteż przed naszym stoiskiem co rusz pojawiały się grupki chętnych spróbowania i oczywiście zakupienia smakowitych wędlin. Aromaty zawirowały zapewne także w nosie naszego dobrego znajomego Zbója Madeja i przywiodły go bezbłędnie do nas. Ponieważ jak to w jego zbójeckiej naturze bywa chętnie dzieli się wszystkim z innymi, toteż z miejsca porwał nam tacę z wędlinami i gromkim głosem zachęcał zwiedzających do próbowania.

Atmosfera Targów była wspaniała. Każdy miał możliwośc spróbowania wielu potraw i smakołyków nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. Na scenie co chwilę pojawiały się zespoły prezentujące kulturę swojego regionu, a na stoiskach można było zapoznać się również z bogatą ofertą turystyczną.

------------------------------------
Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. To wyjątkowe miejsce pełne barw i zapachów, przywodzące na myśl wakacyjny wypoczynek pod gruszą i wspomnienia z dzieciństwa. Co więcej to centrum spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców oraz partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Jest to swego rodzaju festiwal dziedzictwa kulturowo-krajobrazowego europejskich wsi. Dodatkowo, z uwagi na 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, planowane jest nieformalne spotkanie przedstawicieli 10 krajów członkowskich, podczas którego prowadzone będą rozmowy na temat dotychczasowych doświadczeń i korzyści wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej.
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zarówno wystawców jak i zwiedzających. Tylko podczas AGROTRAVEL 2013 ponad 23 tys. odwiedzających zapoznało się z ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki, którą prezentowano na ponad 160 stoiskach.

Ponadto, w programie Tragów AGROTRAVEL znalazły się takie propozycje jak:
•    jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych,
•    karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi,
•    scena kultury, gdzie zaprezentują się artyści ludowi,
•    konkursy dla wystawców i zwiedzających