Aktualności

WiR z prestiżowym certyfikatem

25 luty 2015

WiR z prestiżowym certyfikatem
Zakłady Mięsne WiR z Łopuszna zostały laureatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Loża ekspertów wyróżniła dwa wyroby tego producenta – parówki „chrumki” oraz szynkę szlachecką.

Wszystkie artykuły spożywcze ubiegające się o znak promocyjny „Doceń polskie” przechodzą dwuetapowy proces oceny. Sprawdza się czy produkt zawiera typowo polskie składniki lub recepturę i ocenia jego walory smakowe przez doświadczonych szefów kuchni. Każdy z ekspertów samodzielnie ocenia smak i wygląd wyrobu, a także stosunek jego jakości do ceny. Potrawom, które zdobyły najwyższe noty przyznawane są prestiżowe certyfikaty „Doceń polskie”.

Są one ważne nie tylko dla wytwórców, ale i konsumentów. Producenci zyskują dzięki temu dodatkowy atut na bardzo konkurencyjnym rynku, a konsumenci - pewność, że wyrób z godłem programu został rzetelnie sprawdzony przez fachowców. Certyfikat to także jednoznaczne potwierdzenie pochodzenia produktu i cenna wskazówka dla osób, które chcąc wspierać rodzimych producentów, kupują polską żywność.

Echo Dnia 07.05.2013

Tekst artykułu >>>